Італійці стикаються з покаранням за використання R32 в проектах модернізації обладнання

Понеділок, 26 Березня, 2018

Італія: Італійська Холодильна Асоціація Assofrigoristi попереджає інсталяторів, що модернізували кондиціонери на R410A займистим холодильним агентом R32, про можливі штрафи у розмірі до €5200 або навіть в’язничні терміни.

Зіткнувшись із нестачею та високими цінами на R410A, Assofrigoristi відгукнулась тим самим на нещодавні застереження Великої Британії та нагадала італійським інсталяторам, що побутові кондиціонери на базі незаймистого холодоагенту R410A категорії A1, сертифіковані у Європейській Унії, не можуть бути модернізовані «слабозаймистою» робочою сумішшю категорії A2L, як то R32.

Assofrigoristi зазначає: установники, що модернізують такий важливий компонент, як холодильний агент, змінює СЕ маркування виробника і перебирає на себе за це повну відповідальність. CE маркування означає, що виробник гарантує відповідність безпековим директивам, як то Директиві про Механічне Обладнання, Директиві EMC про Електромагнітну Сумісність, Директиві PED про Обладнання, що працює під тиском, а також – в залежності від застосування – Директиві ATEX про Обладнання, що працює у вибухових середовищах.

Асоціація також нагадує представникам галузі, що італійський законодавчий декрет 17/2010, що впроваджує Директиву про Механічне Обладнання 2006/42 Європейської Унії, визначає «заборону розміщення на ринку обладнання, що може впливати на безпеку та здоров’я людей та домашніх тварин, а також цілісність майна».

Необхідно: забезпечити відповідність обладнання визначеним вимогам щодо здоров’я та безпеки; надавати необхідну інформацію, наприклад інструкції; виконувати визначені процедури оцінки відповідності; формулювати декларацію відповідності Європейської Унії та забезпечити супровід обладнання, тобто наявність прикріпленого СЕ маркування.

По суті, італійський інсталятор, що змінює технічні характеристики, може мати справу з судовим вироком у вигляді тюремного ув’язнення до трьох місяців або штраф у розмірі до €5200, що перевищує будь-які інші можливі наслідки у випадку аварії.